Aangifte inkomsten- en vermogensbelasting
Spanje | 2021 betreft aangifte over het jaar 2020
Vergeet niet om de stukken voor de aangifte 2020 aan ons toe te zenden.
Deze aangifte moet voor 25 juni 2021 ingeleverd zijn.
Om dit tijdig te kunnen doen, moeten wij uw stukken voor 15 mei a.s. ontvangen hebben, zodat wij voldoende tijd hebben om uw stukken te verwerken en tijdig aangifte te kunnen doen.
Deze aangifte moet alleen door fiscaal residenten gedaan worden.
Fiscaal residenten in Spanje zijn alle inwoners die meer dan 183 dagen per jaar in Spanje wonen of verblijven. Dit aantal dagen hoeft niet aaneengesloten te zijn, dus als u in totaal per jaar langer dan ongeveer 6 maanden (183 dagen) in Spanje bent, dan moet u IRPF aangeven.
U kunt niet zelf besluiten dat u dat niet wenst want dan zal u vroeg of laat in de problemen komen met de Spaanse fiscus.
Iemand die in Spanje woont, dus resident is, moet zijn of haar inkomsten in Spanje aangeven. Dit betreft het wereldinkomen, dus alle inkomsten die u gedurende het afgelopen jaar in Spanje én in andere landen hebt genoten.
Ontvangt u rijkspensioen vanuit Nederland of België (of een ander land buiten Spanje) waar al belasting over ingehouden is, dan moet u toch ook aangifte doen.
U moet dus in de meeste gevallen gewoon aangifte doen, waarbij het mogelijk is, dat een deel van het aangegeven inkomen (rijkspensioen) buiten de belastingheffing blijft, maar wel degelijk aangegeven moet worden.
Iedere resident moet aangifte doen van zijn / haar wereldinkomen, dus ook uw inkomen (inclusief pensioen en AOW) uit Nederland of België.
Ook als u verder geen inkomen in Spanje heeft moet u toch uw inkomen van elders buiten Spanje aangeven.
Als uw vermogen hoger is dan 500.000 Euro (exclusief vrijstellingen) dan zou u eventueel ook vermogensbelasting (model 714) moeten aangeven.
Wij kunnen voor u berekenen of u daartoe verplicht bent, of dat u door een vrijstelling geen aangifte hoeft te doen.
Graag helpen wij u bij het maken van deze berekening.
Niet aangeven zal vroeg of laat tot dramatisch hoge boetes en geschatte aanslagen leiden, waardoor u hoge kosten moet maken om een deel van die boetes en aanslagen misschien iets te verlagen.
Accountnet kan uw aangifte verzorgen, mits zij tijdig van u een volledig ingevulde vragenlijst met eventueel bijbehorende bijlagen ontvangt.
Wij ontvangen uw gegevens graag zo spoedig mogelijk, doch uiterlijk op 15 mei.
Niet residenten kunnen veel later aangifte doen, zodat wij hen op een later tijdstip zullen benaderen.